Roben Maxi Su Yumuşatma Cihazı
Roben Maxi Su Yumuşatma Cihazı
Roben Maxi Su Yumuşatma Cihazı
Roben Maxi Su Yumuşatma Cihazı

Roben Maxi Su Yumuşatma Cihazı (RBN-MAX)

İndirim Oranı : %11 İndirim
Fiyat : ₺44.504,37(KDV Dahil)
İndirimli : ₺39.559,44(KDV Dahil)
₺4.395,49 `den başlayan taksitlerle

Su yumuşatma sistemleri, sert suyun neden olduğu sorunları çözmek için çeşitli alanlarda giderek daha fazla tercih edilmektedir. Bu teknolojinin kullanım alanları, günlük yaşamdan endüstriyel uygulamalara kadar geniş bir yelpazeyi kapsar. İşte su yumuşatma cihazlarının başlıca kullanım alanları ve sağladığı faydalar:

ADET

Artır Azalt

Apartman , Müstakil ve Daire Girişlerine bağlayabileceğiniz otomatik valfli su yumuşatma sistemidir .

Ürün Sistem Özellikleri

Kapasite : 10'x35'

En :33 cm * Boy:56 cm * Yükseklik : 112 cm

Kutu İçeriği

Otomatik Zamanlayıcı Valf Dijital

Şamandıra

Reçine tankı

Tuz

Reçine

Adaptör ( Elektrik Gereksinimi Duyar )

Diğer Aksesuarlar

Montaj Ve Kurulum Hakkında Bilgilendirme:

Montaj Kabinet kurulumlarını herhangi bir su tesisatcısı gerçekleştirebilir. Cihazda 1 adet su girişi ve 1 adet su çıkışı mevcuttur. uygun boru bağlantıları ile cihaza su girişi ve su çıkışı yapmanız yeterlidir. Tüm detayları kullanım kılavuzunda yazmaktadır.

Not: Reçine ve Tuz ihtiyacını firmamızdan temin edebilirsiniz. Suyunuzun kirlilik durumuna göre 2 ile 2.5 yıl arasında reçine değişimi gerektirir.

Üretim Kapasitesi Hakkında Bilgilendirme:

Roben Maxi su yumuşatma cihazının günlük üretim kapasitesi tam zaman çalışma sistemine göre maksimum 4000 litre (4 ton) olarak belirtilmiştir.

 

Roben Maxi Su Yumuşatma Cihazı Çalışma Prensibi

Na+ (Sodyum) formundaki iyon değiştirici katyonik reçine,  suda sertliğe sebep olan kalsiyum ve magnezyum tuzlarını, yüksek çözünürlükte sodyum tuzları ile yer değiştirerek sudaki sertliği alırlar. Yumuşatma prosesinde sadece sudaki kalsiyum, magnezyum ve sodyum iyonları önemlidir ve etkilenirler.

30 litre katyonik reçine, 25 Fransız sertliğine sahip ve günde ortalama 500 litre su tüketimi olan bir yer için yaklaşık 4 ton yumuşak su vermektedir. Bu hesapla cihazın, her 4 tonda bir rejenerasyon (yıkama) yapması gerekir. Zaman kontrollü bir valf seçimi yaparsanız, 6 günde bir yıkama yaptırmanız ideal olacaktır.

 

Roben Maxi Su Yumuşatma Cihazı Sarf Malzeme Tüketimi Nedir?

Kuvvetli asidik katyon değiştiricilerin rejenerasyonunda bildiğimiz tuz (NaCl) kullanılır. Piyasada tablet tuz/arıtma tuzu veya mekanik tuz olarak bulabilirsiniz. Su arıtma firmaları ve havuz firmalarından temin edebilirsiniz. Deniz veya göl tuzu ve diğer sodyum tuzları da kullanılabilir. Rafine tablet tuz ise en saf formdaki tuzdur.

Cihazın tek sarf malzemesi tablet tuz olup bir rejenerasyonda yaklaşık 3 kg tuz tüketimi olacaktır. Tuz piyasada 25 kg çuvallar halinde bulunmaktadır. Bir çuval tuz, tuz haznesine tarafınızca boşaltıldıktan sonra sadece başlangıçta üstünü 3-4 parmak geçecek şekilde su ilavesi yapılmalıdır. Daha sonra cihaz otomatik olarak su dolumu yaparak tuzlu su hazırlayacaktır. Tankta tuz bittiğinde tekrar çuvalla dökmeniz gerekir. Bunun dışında bir bakımı yoktur.

 

Su Yumuşatma Cihazı Neden Gereklidir?

1- Suyun kalitesi insan sağlığı ile ilintili olduğu kadar, suyla çalışan cihazların (kazan, boyler, çamaşır makinası, bulaşık makinası v.b.) faydalı ömrü açısından da önemli bir faktördür.

2-Sudaki tortu borularda ve su kullanan cihazlarda, akışın yavaş olduğu ölü noktalarda birikirler. Tıkanmalara ve hassas kontrol cihazlarının bozulmasına neden olurlar.

3-Sudaki sertlik zamanla kendiliğinden veya su ısıtıldığında hızla çözünürlüğünü kaybeder ve geçtiği yüzeylere yapışmaya başlar. Su borularının içi hızla dolar, su basıncı ve akışı azalır. Kısa süre içinde boruların değişim zorunluluğu doğar. Şofben, çamaşır makinası, bulaşık makinası gibi sıcak su ile çalışan cihazlar kireçlenir ve tamirat gerektirirler. Yumuşak su ile tamirat giderlerindeki tasarruf % 25`tir.

4-Suyun ısıtıldığı yüzeylerde daha da artan kireçlenme, yalıt kanlığa sebep olur ve elektrik tüketimi % 17 artar.

Musluk ve vanalarda, duşlarda arızalar daha sık oluşur.

5-Kalorifer tesisatındaki kireçlenme yakıt tüketiminin % 22 artmasına sebep olur.

6-Sert su ile yapılacak temizlikte,  aynı temizliği sağlamak için yumuşak suya kıyasla, % 70 daha fazla temizlik maddesi kullanılması gerekir.

7-Sert su ile yıkanan giyecekler, hızlı yıpranır, renkleri çabuk solar. Yumuşak suyun giysi bütçesine katkısı % 33`tür.

8-Sert su ile yapılan vücut temizliğinde, tende kuruluk olur, saçlar ise doğal yumuşaklığını kazanamaz, sert ve kepekli olur. Yumuşak suyun vücut bakım malzemeleri bütçesine katkısı % 25`tir.

9-Sert suyun içimi lezzetsiz ve kabadır, sert su ile hazırlanan içecekler doğal aromalarını kazanamaz.

10-Suyun içindeki organik maddeler, suya hoş olmayan bir koku ve bazen renk verirler.

11-Su arıtma sistemlerine harcanacak maliyet insan için sağlık, konfor, temizlik, ticari ve sanayi kullanımlarda verim, kalite ve cihaz ömründen kazanım olarak geri dönecektir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR