İptal & İade Koşulları

Değişim, İade, Kargo

Almış olduğunuz ürünü genel geçerli iade\değişim şartlarına uyması durumunda ambalajını tahrip etmeden, bozmadan, ürünü kullanmadan, etiketlerini koparmadan teslim tarihinden itibaren 14 (ondört) günlük süre içinde teslim aldığınız şekli ile ve bize ulaşması esnasında zarar görmeyecek şekilde paketleyerek iade edebilir ya da değişim talebinde bulunabilirsiniz. 14(ondört) gün içerisinde [email protected] email adresimize iade talepleriniz belirtilmediği taktirde iade işleminiz onaylanmaz.

(telefon veya fax ile iade işleminiz yapılmamaktadır!) 

YURTİÇİ Kargo ile gönderilmeyen tüm iade işlemleriniz kabul edilmez! Sadece YURTİÇİ Kargo şirketi ile kargo anlaşmamız bulunmaktadır. Diğer kargo firmaları ile gönderdiğiniz tüm iade işlemleri tekrar tarafınıza gönderilmekte olup doğacak tüm masraflar tarafınıza aittir.

Gönderici Müşteri Kodu : 763356312

Şirket Adı: AQUA TURCO SU ARITMA CİHAZLARI SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

Adresi : FATİH MH. İMAMI AZAM CD. No: 33/A PENDİK İSTANBUL

Sözleşme No : 101105976

Yeni tüketici yönetmeliğine göre ürünlerimizde iade kargo ücreti göndericiye aittir. Ödemesini yapmadan tarafımıza gönderilen tüm iadeler teslim alınmadan tekrar tarafınıza gönderilir.

İade\değişim öncesinde iade ve\veya değişim nedeninizi detaylı bir şekilde açıklayarak [email protected] e-posta atmanız gerekmektedir.

Ürün veya sipariş ile ilgili durumu, yapılmasını talep ettiğiniz işlemi açık ve net şekilde belirtiniz.

Başvurunuz ilgili birim tarafından incelendikten sonra size olumlu ya da olumsuz dönüş sağlanacaktır. Olumlu sonuçlanan iade veya iptal işlemleriniz tarafınıza geri dönüş sağlanılacaktır, dönüş sağlanılmadığı taktirde iade işleminiz onaylanmamış sayılacaktır.

İptal veya iade işlemlerinde oluşabilecek (kargo masrafı, kredi kartı iade komisyonu, servis işlemi yapıldıysa servis ücreti, fatura kesildiyse fatura KDV tutarı veya diğer ödemeler) sipariş tutarından kesilip iade edilir.

Olumlu dönüş sağlanması durumunda ürünü, ürün faturasının sizde bulunan tüm kopyaları ile birlikte göndermeniz gerekmektedir.

Su Arıtma Cihazlarımıza SU DEĞMESİ DURUMUNDA KESİNLİKLE  değişimi veya iadesi hijyen koşulları gereği mümkün değildir. 

Ayıplı (defolu) mal olduğu belirtilerek geri gönderilen ürünler tarafımızdan incelenmek üzere üretici firmaya gönderilecek olup, inceleme sonucuna göre değişim ürünü gönderilmektedir. Bu süreç 20 iş günü kadar sürebilmektedir.

aquabella.com.tr, üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, tahrip, yırtılma, kullanılma vb. tespit ettiği durumlarda ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürünü iade almama ve bedelini iade etmeme hakkını saklı tutar.

 

İade ve değişim kuralları, sipariş ürünlerini içerir koli\kutu\torba veya benzeri koruyucu taşıyıcılar aquabella.com.tr tarafından taşıyıcı şirkete teslim edildiği andan itibaren yürürlüğe girer.

İade ve Değişim Adresi:

AQUA TURCO Su Arıtma Cihazları Sanayi Ticaret Limited Şirketi

Fatih Mh. İmamı Azam Cd. No:21/B Esenyalı - Pendik / İSTANBUL

Müşteri Hizmetleri: 0 (216) 392 81 24

Yeni siparişin iptali

aquabella.com.tr' den verdiğiniz siparişinizi iptal etmek istediğinizde [email protected] mail atarak iptal sebebinizi belirtiniz (Yanlış sipariş geçilmesi, ürün veya ödeme tipi değişikliği vb. gibi durumlarda) Yeni verdiğiniz siparişlerin iptal işlemini yapabilmeniz için siparişinizin kargo şirketine teslim edilmemiş olması gerekmektedir. Elinize ulaşan, teslim aldığınız siparişler için yukarıda belirtilen şartların gerçekleşmesi gerekmektedir. Kargoya teslim edilen siparişlerin iade veya iptali yapılamamaktadır.

 

Ödeme iadesi

İptal/iade ettiğiniz siparişlerinizin; iadesi onaylandıktan sonra en geç 25 gün içerisinde para iadesi yapılmaktadır. Ayıplı mal olarak yapılan iadelerde ürün öncelikli olarak incelenmek üzere üretici firmaya gönderilir, firmanın sağladığı dönüşe göre ürün iade alınır ya da geri gönderilir.

  1. İADE PROSEDÜRÜ
 1. Kredi kartı taksidiyle alınan ürünlerin tutar iadesinde; Alışveriş kredi kartı ile ve taksitli olarak yapılmışsa, Alıcı ürünü kaç taksit ile aldıysa Banka Alıcı'ya geri ödemesini taksitle yapmaktadır. Satıcı bankaya ürün bedelinin tamamını tek seferde ödedikten sonra, Banka poslarından yapılan taksitli harcamaların Alıcı'nın kredi kartına iadesi durumunda, konuya müdahil tarafların mağdur duruma düşmemesi için talep edilen iade tutarları, yine taksitli olarak hamil taraf hesaplarına Banka tarafından aktarılır. Alıcı'nın satış iptaline kadar ödemiş olduğu taksit tutarları, eğer iade tarihi ile kartın hesap kesim tarihleri çakışmazsa her ay karta 1 (bir) iade yansıyacak ve Alıcı iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri satışın taksitleri bittikten sonra, iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri sayısı kadar ay daha alacak ve mevcut borçlarından düşmüş olacaktır.
 2. Kart ile alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda Satıcı, Banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği Alıcı 'ya nakit para ile ödeme yapamaz. Satıcı, bir iade işlemi söz konusu olduğunda ilgili yazılım aracılığı ile iadesini yapacak olup, Satıcı ilgili tutarı Banka'ya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan yukarıda anlatmış olduğumuz prosedür gereğince Alıcı'ya nakit olarak ödeme yapılamamaktadır. Kredi kartına iade, Satıcı'nın Banka'ya bedeli tek seferde ödemesinden sonra, Banka tarafından yukarıdaki prosedür gereğince yapılacaktır.
 3. Havale/EFT yoluyla alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda SATICI, Banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği Alıcı'ya nakit para ile ödeme yapamaz. SATICI, bir iade işlemi söz konusu olduğunda ilgili yazılım aracılığı ile iadesini yapacak olup, SATICI ilgili tutarı Banka'ya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan yukarıda anlatmış olduğumuz prosedür gereğince Alıcı'ya nakit olarak ödeme yapılamamaktadır.
 4. Alıcı, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder.

   

  1. CAYMA HAKKI
 5. Alıcı, Ürünlerin kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (ondört) gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin Ürünleri reddederek cayma hakkını kullanabilir. Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar Satıcı’ya aittir.
 6. Cayma hakkı süresinin belirlenmesinde;

  a) Tek sipariş konusu olup ayrı ayrı teslim edilen mallarda, Alıcı'nın veya Alıcı tarafından belirlenen üçüncü kişinin son malı teslim aldığı gün,

  b) Birden fazla parçadan oluşan mallarda, Alıcı'nin veya Alıcı tarafından belirlenen üçüncü kişinin son parçayı teslim aldığı gün,

  c) Belirli bir süre boyunca malın düzenli tesliminin yapıldığı sözleşmelerde, Alıcı'nin veya Alıcı tarafından belirlenen üçüncü kişinin ilk malı teslim aldığı gün esas alınır.

 7. Cayma hakkı süresi, hizmet ifasına ilişkin sözleşmelerde sözleşmenin kurulduğu gün; mal teslimine ilişkin sözleşmelerde ise Alıcı'nın veya Alıcı tarafından belirlenen üçüncü kişinin malı teslim aldığı gün başlar. Ancak Alıcı, sözleşmenin kurulmasından malın teslimine kadar olan süre içinde de cayma hakkını kullanabilir
 8. Cayma hakkının kullanıldığına dair bildirimin, 14 (ondört) günlük süre içinde Satıcı'ya yazılı olarak, Satıcı'ya ait faks, telefon veya elektronik posta veya kalıcı veri saklayıcısı ile yapılması ve Ürünün 6. madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması gerekir.
 9. Bu hakkın kullanılması halinde,
  1. Alıcı’ya teslim edilen ürünün faturası, (İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.)
  2. İade formu (internet sitesi içerisinde bulunmaktadır), 385 sayılı V.U.K. Genel Tebliği uyarınca iade işlemlerinin yapılabilmesi için tarafınıza göndermiş olduğumuz iade bölümü bulunan faturada ilgili bölümlerin eksiksiz olarak doldurulması ve imzalandıktan sonra tarafımıza ürün ile birlikte geri gönderilmesi gerekmektedir.
  3. İade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.
 10. Satıcı veya sağlayıcı, cayma beyanını gönderebilmesi için internet sitesi üzerinden Alıcı’ya seçenek de sunabilir.  İnternet sitesi üzerinden tüketicilere cayma hakkı sunulması durumunda Satıcı veya sağlayıcı, tüketicilerin iletmiş olduğu cayma taleplerinin kendilerine ulaştığına ilişkin teyit bilgisini tüketiciye derhal iletmek zorundadır.
 11. Ürünün iade alınmasıyla ilgili olarak, Satıcı’nın yetki verdiği lojistik firması Satıcı tarafından görevlendirilir.
 12. Ürünün satıcının yetkilendirmediği lojistik firmasıyla geri gönderilmesi durumunda Satıcı lojistik giderlerini karşılamaz. Bu tür geri gönderme durumunda ürünün hasarlanması vb. durumlardan Alıcı sorumludur.
 13. Ürünün iade alınmasından önce demontaj işlemi yapılması gerekiyorsa, bu işlem Satıcı’nın yetkilendirdiği servis merkezi tarafından yapılır. Alıcı’nın Satıcı tarafından yetkilendirilen servis merkezinden başka bir firmaya demonte ettirmesi ve/veya kendisi demonte etmesi durumunda ürün geri alınmaz.
 14. Cayma Hakkının kullanılması halinde,
  1. İade edilecek Ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak cayma hakkının kullanıldığı günü takip eden 10 (on) gün içinde Satıcı’ya teslim edilmesi ve 20 günlük süre içerisinde ürünü iade alması gerekmektedir.
  2. Satıcı, cayma bildiriminin kendisine ulaşmasında itibaren en geç 14 (ondört) günlük süre içerisinde toplam bedeli ve Alıcı’yı borç altına sokan belgeleri Alıcı’ya iade etmekle yükümlüdür.
  3. Alıcı’nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle Ürünlerin değerinde bir azalma olursa veya iade imkansızlaşırsa Alıcı kusuru oranında Satıcı’nın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür.

    

   1. CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER
 15. Aşağıda sayılan ürünlerde cayma hakkı kullanılamaz:
  1. Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve Satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan ürün veya hizmetler
  2. Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ürünler
  3. Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek ürünler
  4. Sağlık veya hijyen açısından iadesi uygun olmayıp, tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan ürünler
  5. Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünler
  6. Malın tesliminden sonra ambalajın açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemeleri ve tek kullanımlık kopyalanabilir yazılım ve programlar
  7. Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete, dergi gibi süreli yayınlar
  8. Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin ürün ve hizmetler
  9. Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler ve Alıcı’ya anında teslim edilen gayri maddi ürünler
  10. Niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünler
  11. Mevzuatta cayma hakkının kullanılamayacağı belirlenen diğer ürünler
 16. Aşağıdaki ürünlerin iade edilebilmesi ise, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış ve denenmemiş olması şartına bağlıdır.
  1. Her türlü kozmetik ürün
  2. İç giyim ürünleri
  3. Her türlü kişisel bakım ürünü
  4. Her türlü yazılım ve programlar
  5. DVD, VCD, CD ve kasetler
  6. Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.)

Son güncelleme 01.01.2018

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR