MAXİ KABİNET - KİREÇ ARITICI- YUMUŞATMA CİHAZI - SERT SU ARITMA

Henüz derecelendirilmemiş Yorum Yap

Seçenekler:

3.900,00TL 2.100,00TL
Stok Durumu:
90
Ürün Kodu:
MaxiKabinet
Marka:
AQUA BELLA
yerli su arıtma cihazı
  • Ücretsiz - Aynı Gün Kargo

  • Vade Farksız 6 Taksit

  • Banka Havalesinde %10 İndirim

25 litre reçineli, Tam Otomatik Su Yumuşatma Cihazı

TAM OTOMATİK MAXI KABİNET

KİREÇ ARITICI- SERT SU YUMUŞATMA CİHAZI - KİREÇ ARITMA

NEDEN SU YUMUŞATMA CİHAZI KULLANMALIYIM?

 
Ev, işyeri, restoran, kafe, küçük işletmeler gibi yerlerde kullanılan suyun kireç sorununu tamamen çözer.

Tam otomatik su yumuşatma cihazımızı kullanarak çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, kombi gibi su ile çalışan tüm eşyalarımızın kireç sebebiyle (kalsiyum ve magnezyum çökelmesi) bozulması kesinlikle önlenir. 

Musluk, batarya, duşakabin, lavabo, evye, granit ürünler gibi yüzeylerde kireçten kaynaklanan lekelenme ve taşlaşmaları sonsuza kadar yok eder.

Isıtma amaçlı kullanılan cihazlarda yumuşak su olacağından, hem kireç kaynaklı tesisat tıkanmaları son bulur hem de ısı tasarrufu sağlanacağından cebimiz de çevremiz de korunmuş olur.

Sabun ve deterjan yumuşak su ile çok daha çabuk köpüreceği için kullandığımız miktar ciddi miktarda azalır. Ayrıca yumuşatıcı, parlatıcı gibi kimyasallar kullanmamıza gerek kalmadan çamaşır ve bulaşıklarımız parlak ve yumuşacık olur. Y umuşatılmış su ile yıkanan çamaşırlar daha az yıpranır; renkliler daha parlak, beyazlar daha beyaz olur.

MAXİ KABİNET SU YUMUŞATMA CİHAZI NASIL ÇALIŞIR?

Na+ (Sodyum) formundaki iyon değiştirici katyonik reçine,   suda sertliğe sebep olan kalsiyum ve magnezyum tuzlarını, yüksek çözünürlükte sodyum tuzları ile yer değiştirerek sudaki sertliği alırlar. Yumuşatma prosesinde sadece sudaki kalsiyum, magnezyum ve sodyum iyonları önemlidir ve etkilenirler.

25 litre katyonik reçine, 25 Fransız sertliğine sahip (bu değer ortalama bir değer olup bulunduğunuz ilin/ilçenin su sertlik derecesini belediyeden öğrenmenizi tavsiye ederiz) ve günde ortalama 400 litre su tüketimi olan bir yer için yaklaşık 5-5,5 ton yumuşak su vermektedir. Bu hesapla cihazın, her 5 tonda bir rejenerasyon (yıkama) yapması gerekir. Zaman kontrollü bir valf seçimi yaparsanız, 12 günde bir yıkama yaptırmanız ideal olacaktır.

Eğer dijital veya Runxin otomasyon valfi seçerseniz de aynı örnek için cihaz debimetresi sayesinde geçen suyu sayacak ve 5 tonda bir yıkama yapacaktır.

İllere ait su sertlik derecesi yani kireç oranı, genellilkle belediyelerin web sitelerinden takip edilebiliyor. İzmir ve çevre illerde şebeke suyu sertlik oranı 100 Fransız sertliği bile olabilirken, Kuzey bölgelerimizde 5-6 Fransız sertliğine kadar düşebiliyor. Seçim yapmadan önce sertlik derecenizle birlikte bize danışabilir, gerekirse bir üst modele geçiş yapabilirsiniz.

SARF MALZEME TÜKETİMİ NEDİR?

Kuvvetli asidik katyon değiştiricilerin rejenerasyonunda bildiğimiz tuz (NaCl) kullanılır. Piyasada tablet tuz/arıtma tuzu veya mekanik tuz olarak bulabilirsiniz. Su arıtma firmaları ve havuz firmalarından temin edebilirsiniz. Deniz veya göl tuzu ve diğer sodyum tuzları da kullanılabilir. Rafine tablet tuz ise en saf formdaki tuzdur.

Cihazın tek sarf malzemesi tablet tuz olup bir rejenerasyonda yaklaşık 5 kg tuz tüketimi olacaktır. Tuz piyasada 25 kg çuvallar halinde bulunmaktadır. Bir çuval tuz, tuz haznesine tarafınızca boşaltıldıktan sonra sadece başlangıçta üstünü 3-4 parmak geçecek şekilde su ilavesi yapılmalıdır. Daha sonra cihaz otomatik olarak su dolumu yaparak tuzlu su hazırlayacaktır. Tankta tuz bittiğinde tekrar çuvalla dökmeniz gerekir. Bunun dışında bir bakımı yoktur.

Katyonik reçine ortalama kullanım ömrü 5-6 senedir. 

DİKKAT KESİNLİKLE SİSTEMİ TUZSUZ KULLANMAYINIZ. 


CİHAZ MONTAJA HAZIR VE KURULU OLARAK TARAFINIZA GÖNDERİLİR. SU GİRİŞ ÇIKIŞ BAĞLANTISI YAPILMASI GEREKMEKTEDİR. SU TESİSATÇILARI KOLAYLIKLA YAPABİLMEKTEDİR. ATIKSU ÇIKIŞINA BİR BAHÇE HORTUMU TAKILIP KELEPÇE İLE SABİTLENEREK ATIKSU GİDER HATTINA VERİLMESİ GEREKİR. SOĞUK SU HATTINA MONTE EDİLMELİDİR.
KURULUM SIRASINDA FİRMAMIZDAN TEKNİK DESTEK ALABİLİRSİNİZ.
 
MODEL                      : TC-25
REÇİNE MİKTARI      : 25 LT
REÇİNE MENŞE        : HİNDİSTAN 
BAĞLANTI                 : 1" (RUNXIN VALF 3/4")
ELEKTRİK                 : 220 V 50 HZ
KABİNET MENŞE     : TÜRKİYEOTOMASYON VALFLERİNE GÖRE SEÇİM YÖNERGESİ

1- ZAMAN KONTROLLÜ : Rejenerasyonu zaman kontrollü olarak yapar. Ayarlanan zamanda otomatik olarak reçine tuzlu su ile yıkamaya geçer.

2 - DİJİTAL DEBİ KONTROLLÜ : Rejenerasyonu debi kontrollü olarak yapar. Ayarlanan debiye ulaşıldığında sistem otomatik olarak tuzlu su ile yıkamaya geçer. Dijitaldir, erteleme özelliği vardır. Yıkama sırasında hamsuyu    kesmez , deponuz yok ise bu valfi seçmenizi öneririz.

3 - RUNXIN DEBİ KONTROLLÜ :     Rejenerasyonu debi kontrollü olarak yapar. Ayarlanan debiye ulaşıldığında sistem otomatik olarak tuzlu su ile yıkamaya geçer. Dijitaldir, erteleme özelliği vardır. Yıkama sırasında hamsuyu    keser , deponuz var ise bu valfi seçebilirsiniz.
Yorum Yap

Neden AQUA BELLA Ürünleri Almalısınız?


 

WATER QUALITY ASSOCIATION - ALTIN MÜHÜR

The Water Quality Assoction Gold Seal programı 1959’dan beri belirlediği standartlar ve testler sonucunda içme suyu konusunda ürünleri sertifikalandırmaktadır. WQA su arıtma sektöründe bağımsız sertifikalandırma konusunda dünyanın en saygın ve güvenilir kurumudur.

NSF

Kurulduğu 1944 yılından beri toplumsal sağlık ve güvenlik konusunda sertifikasyon, eğitim ve risk yönetimi yapan, kar amacı gütmeyen,bağımsız bir kurumdur. NSF standartları su, gıda, ic mekanlarda hava ve cevre konusunda dünya genelinde 80 ülkede üreticiler ve tüketiciler tarafından en saygın referans olarak kabul edilir. Dünya Sağlık örgütü NSF'i işbirliği yaptığı kurumlar arasına kabul etmiştir.

FDA

Amerika Birleşik Devletleri’nin Sağlık Bakanlığı’na bağlı; gıda, diyet eklentileri, ilaç, biyolojik medikal ürünler, kan ürünleri, medikal araçlar, radyasyon yayan aletlerden sorumlu bürosudur. FDA kısaltmasının açılımı US. Food and Drug Administration olup, Türkçe “Amerikan Gıda ve İla. Dairesi” olarak ifade edilebilir.

CE

CE belgesi, Avrupa Birliği'nin, teknik mevzuat uyumu çerçevesinde 1985 yılında benimsediği Yeni Yaklaşım Politikası kapsamında hazırlanan Yeni Yaklasım Direktifleri icerisinde yer alan ürünlerle ilgili olup. ürünlerin AB'nin ilgili direktiflerine uygun olduğunu ve gerekli bütün uygunluk değerlendirme faaliyetlerinden geçtiğini gösterir.

TÜV CERT ISO 14001

Uluslararası bir çevre yönetim sistemi olan ISO l4001'e göre yönetilmektedir.

TÜV CERT ISO 9001

Uluslararası bir çevre yönetim sistemi olan ISO 9001'e göre yönetilmektedir.

DÜZEN NORWEST

Laboratuarımız 2005 yılında DIN EN ISO/IEC l702S:2005 Standartlarına uygun olarak Alman Akreditasyon Kuruluşu DAP tarafından akredite edilmis olup, Su, Atıksu, Toprak, Gübre, Sediman ve Atık çamur dahil olmak üzere toplam 212 parametrede akredilıedir. Akreditasyon belge ve bilgilerimize www.duzennorwest.com.tr web adresinden ulaşabilirsiniz.

HTML Block

En Çok Satan Su Arıtma Cihazları

su arıtma

aqua bella su arıtma

su arıtma cihazı

su arıtma servisi